İletişim

444 4 165

Whatsapp & Cep

0532 315 90 51

Tarihi Eser Taşıma

Tarihi Eser Taşıma

Kuşkusuz taşınması esnasında en çok dikkat edilmesi gereken eşyaların başında tarihi eserler gelmektedir. Eski olması nedeniyle oldukça hassas olan bu eserler oldukça yüksek maddi ve manevi değerleriyle de taşınırken çok dikkatli olunması gereken eşyalardandır. Yapılacak en ufak bir hata dahi bu eserlerin bütün değerinin yok olmasına ve büyük zararlar görmesine neden olabilmektedir. Bu kadar hassas bir taşıma işlemi için mutlaka profesyonel bir tarihi eser taşıma hizmeti alınması gerekmektedir. Profesyonel ve bu taşıma alanıyla ilgili özel eğitimden geçirilmiş personeliyle Oruçoğlu Nakliyat bu alanda başarılı bir şekilde müşterilerine hizmet vermektedir.

Müze Taşımacılığı

Tarihi eserlerin sergilendiği ve insanlar tarafından büyük bir beğeniyle ziyaret edilen müzeler zaman zaman tadilat, tarihi eserlerin bakımı, yeni müze yerine taşınma gidi çeşitli sebeplerle taşınabilmektedir. Bu taşınma esnasında müzedeki eserlere zarar gelmemesi için çok büyük bir özen ve özveri gerekmektedir.

Bazı sergilerdeki sanat eserleri de belirli aralıklarla çeşitli galerilerde sanatseverlerin beğenisine sunulmak üzere sergilenmektedir. Bu durumda da eserlerin belirli aralıklarla taşınması söz konusu olmaktadır. Bu eserlerde taşınması esnasında oluşabilecek zararların önlenebilmesi için sigortalı bir şekilde taşınması çok önemlidir. Yaptığı için öneminin farkında olan Oruçoğlu Nakliyat firması tarihi eser taşıma işlemini sigortalı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Böylelikle müşterinin uğrayabileceği zararların önüne geçilmektedir.

Özel Paketleme Hizmeti

Tarihi eserlerin ve sanat eserlerinin taşınması esnasında paketleme işlemine çok özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu eserlerin paketlenmesi için özel kutular ve sarsılmayı önleyici köpüklerin kullanılması çok önemlidir. Taşıdığı eşyaları sağlam bir şekilde taşımayı hedefleyen Oruçoğlu Nakliyat tarihi eserler için özel olarak hazırlanan paketler kullanarak eserlerin taşınma esnasında sarsılmasını ve zarar görmesini engellemektedir. Siz de tarihi eser taşıma işlerinizde Oruçoğlu Nakliyat’la iletişime geçebilir ve kaliteli hizmetin keyfini sürebilirsiniz.